Чи потрібен РРО при безготівкових розрахунках?

Останнім часом із уст поважних чиновників доводиться чути коментарі щодо необхідності застосовувати РРО при безготівкових розрахунках, зокрема, ФОП-єдинниками групи 3. Навряд чи ми дочекаємося від них самих пояснення їх висловлювань, тож вирішили унести ясність у це питання, грунтуючись виключно на нормах Закону про РРО. І зробимо це без довгих цитат.

Узагалі-то, РРО — інструмент контролю за готівковим обігом. Хоча із цього правила є два винятки.

1. Не вся готівка має проходити через РРО. РРО потрібен тільки при розрахункаху торгівлі, громадському харчуванні і за послуги. Тобто, скажімо, повернення в касу позики через РРО не проводять.

2. РРО потрібен і при безготівкових розрахунках, але тільки у разі застосування платіжних карток (якщо їх проводять через РОS-термінал або платять карткою через Інтернет).

Отже, при класичних безготівкових розрахунках РРО не треба!

До таких розрахунків відносять:

— перерахування коштів з поточного рахунка покупця на поточний рахунок продавця (без застосування платіжних карток),

а також

— унесення готівки до каси банку для їх подальшого зарахування на поточний рахунок продавця.

Так було, є і, сподіваємось, буде!

Нові норми Закону про РРО, які запрацюють у наступному році (з 19.04.2020 р. та 01.10.2020 р.), а також через рік (з 01.01.2021 р.) не вимагають застосовувати РРО при звичайних безготівкових розрахунках. Докладно про нові правила для ФОП ми писали у тематичному номері “Податки та бухгалтерський облік”, 2019, № 89.

Редакція “Податки та бухгалтерський облік”.