Бюджетникам скасують окрему форму платіжного доручення

Із 05.08.2019 р. стартував перехід на міжнародний  номер банківського рахунка IBAN. В Україні IBAN означає заміну комбінацій із коду МФО банку + номер розрахункового рахунка на міжнародний формат рахунка, який має 29 символів (літери та цифри).

При цьому Казначейство є безпосереднім учасником системи електронних платежів НБУ та має дотримуватись вимог НБУ щодо функціонування платіжної системи України. Тому змін зазнають і бюджетні рахунки. Про це ми уже сповіщали тут

Починаючи із 01.11.2019 р. у розрахункових документах виключать реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунку IBAN вже містить інформацію про код банку (МФО). Саме із 01.11.2019 р. усі перекази будуть проводити виключно за IBAN.

Аби узгодити свої нормативні акти із вимогами НБУ Казначейство розробило проект наказу Мінфіну, який має запрацювати із 01.11.2019 р.

І в першу чергу приберуть згадку про «код банку» із:

Також уточнять аби у реквізиті «Призначення платежу» платіжного доручення вказували: код програмної класифікації видатків та кредитування, КЕКВ, економічну сутність платежу, номер і дату підтвердних та інших документів, на підставі яких здійснюють перерахування з урахуванням вимог законодавства України, ПДВ або без ПДВ тощо.

Не буде і окремої форми платіжного доручення для розпорядників бюджетних коштів.

Казначейство України оприлюднюватиме інформацію з бази даних Єдиного реєстру щодо відомостей про розпорядників та одержувачів бюджетних коштів (крім інформації з обмеженим доступом) на офіційному веб-порталі Казначейства України та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (www.data.gov.ua).

Джерелопроект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України».

Що потрібно враховувати керівнику та бухгалтеру про банківські рахунки за стандартом IBAN читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.